قالب وردپرس درنا توس
خانه / علم جفر / علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا

علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا را براتون قرار دادیم . در ادامه مطلب با علم جفر و علوم غریبه و علوم کیمیا و علوم ریمیا و علوم هیمیا و … آشنا خواهید شد .

علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا
علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا

علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا,علم کیمیا,عیلم ریمیا,علم لیمیا علوم طلسمات,علم هیمیا,علم جفر,علوم غریبه

علم جفر و علوم غریبه علوم کیمیا لیمیا (طلسمات) هیمیا و ریمیا

(علم الحروف) علمی است که صاحبان آن علم ادّعا دارند که بوسیله علم جفر تمامی حوادث عالم را تا انقراض عالم می‏دانند. و صورت کامل و صحیح این علم مخصوص ائمّه اطهار علیهم السلام است. در مجمع البحرین می‏نویسد که علم جفر و علم جامعه دو کتابی است که علی‏علیه السلام در آن دو کتاب تمامی علوم و حوادث را تا انقراض عالم به طریق علم حروف تهجی و ابجدی با املاء رسول اکرم‏ صلی الله علیه وآله بر پوست بز و پوست گوسفند حتی ارش خراشیدن صورت و پوست، و نصف خراشیدن پوست همه را نوشته است. همه امامان معصوم‏علیهم السلام آن علم را می‏دانند و به آن نگاه کرده بوسیله آن علم حکم می‏کنند.
و نیز بر این قضیّه شاهد آورده و حدیثی از امام صادق‏علیه السلام نقل می‏کند که امام صادق‏علیه السلام فرمود: “عندی الجفر الأبیض و الجفر الأحمر” “پیش من علم جفر سفید و جفر سُرخ است.” زید بن ابی العلاء سؤال کرد یابن رسول اللّه چه چیز در جفر سفید هست؟ امام فرمود: در آن (مطالب) زبور داوُد، و تورات موسی، انجیل عیسی، صحف ابراهیم و حلال و حرام مُصحف فاطمه‏علیها السلام است و هر آنچه که مردم در دانستن آن به ما احتیاج دارند و ما به کسی احتیاج نداریم (در آن کتاب موجود است.)
و نیز در حدیث دیگر نقل کرده که شخصی از امام صادق‏علیه السلام پرسید: و ما الجفر؟ یعنی جفر چیست؟ امام فرمود: آن علمی است که در پوست بز و گوسفند که روی هم پیچیده (نوشته شده) و در آن سلاح رسول خداصلی الله علیه وآله و تمامی کتب آسمانی و مُصحف فاطمه‏ علیها السلام است.

جفر چیست؟

تاریخچه ؛ بر اساس برخی روایات اوراق جفر را ملک جبرئیل در غار حرا به حضور حضرت محمد (ص) آوردند که بنا به باورها، تمامی علم عالم از اول خلقت تا به آخر در آن مستودع است و چون بر روی پوست بزغاله نوشته شده بود، به این نام خوانده شده است. این اوراق طبق عقاید مسلمانان از حضرت محمد (ص) به علی (ع) رسید؛ و ایشان بنابه دلایلی دو خانه از این اوراق را با انگشت مبارکشان پاک کردند . این خانه‌ها در خصوص جواب سوال زمان ظهور قائم (ع) و روز پایان عالم بوده است. این کتاب در حال حاضر در نزد حضرت مهدی (عج) است. امامان، این علم را به بعضی از خواص خود تعلیم می‌نمودند.
از دیدگاه باورمندان به علم جفر، علوم تجربی قدرت کافی جهت اثبات بسیاری از علوم را نداشته و اساساً اسم علم بر روی این مقوله حاکی از معلومی است که در پس پرده مانده است . روش‌های علم جفر ؛ در علم جفر برای رسیدن به جواب سئوالات، از روش‌های گوناگونی استفاده شده است. این روش‌ها بسته به اهمیّت سوال متفاوت و در سطوری چند منتج به جواب می‌شود. از انواع روش‌ها، می‌توان به جفر آدم(ع)، جفر منبری و … اشاره کرد. در علم جفر برای رسیدن به جواب از علوم ریاضی و نجوم نیز بهره می‌گیرند. نام سائل و نام پدرِ او و زمان سئوال به علاوه جمله سئوال، با روش ذکر شده در علم جفر، مبنای رسیدن به جواب است. یکی از مراحل مهم، که از آن به “سطر” نام برده می‌شود “سطر مستحصله” است که اصحاب علم جفر معتقدند با طهارت روح و… به مهم می‌توان آگاهی یافت. شیعیان علم جفر را مخصوص علی ابن ابی طالب(ع) می‌دانند. کتابی بنام جفر جامع که مشتمل بر ۲۸ جزو ۲۸ صفحه‌ای (۷۸۴ صفحه) با جدول‌هائی که ۲۸ در ۲۸ خانه هستند و با چهار حرف در خانه که با چهار الف شروع و با چهار حرف غ به پایان می‌رسد، بوسیله علی (ع) ترتیب داده شده است که در بعضی روش‌ها برای مستحصله از آن استفاده می‌شود و اعتقاد بر آن است که علوم اولین و آخرین در آن کتاب ملحوظ در ملفوظ است. اعداد معادل حروف ابجد که در جفر از آن استفاده می‌شود الف ب ج د ه‍ و ز ح ط ی ک ل م ن س ع ف ص ق ر ش ت ث خ ذ ض ظ غ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۲۰ ۳۰ ۴۰ ۵۰ ۶۰ ۷۰ ۸۰ ۹۰ ۱۰۰ ۲۰۰ ۳۰۰ ۴۰۰ ۵۰۰ ۶۰۰ ۷۰۰ ۸۰۰ ۹۰۰ ۱۰۰۰

مستحصله

مُستَحصله یا چکیده‌گیری یکی از اصطلاحات علم الحروف (جفر) است. مستحصله گاه درآوردن یک جمله از ۱۵ سطر است. در علم جَفر از شماره‌های مشخصی که در حساب ابجد به حروف الفباء نسبت داده‌اند استفاده و با این شماره‌ها و حروف به جابجایی و تقسیم و غیره می‌پردازند و به اصطلاح حروف را می‌شکنند (تکسیر حروف). مستحصله (یا چکیده) نام یکی از مرتبه‌های شکستن حروف است.

مراحلی که در جفر کبیر بکار می‌رود تا پاسخ هر پرسش دریافت شود عبارت‌اند از:

. تبدیل حروف پرسش به عدد ابجد
. پیدا نمودن مدخل کبیر و مدخل صغیر
. واژه‌ها
. یافتن اساس و نظیره هر حرف برپایه جدول‌های حروف ابجد
. بدست آوردن زبر و بینات حروف بدست‌آمده
. واج‌شکنی (تکسیر حروف)
. کوتاه‌سازی (تخلیص)
. چکیده‌گیری (مستحصله)
. شناخت قوای اعداد
و در نهایت رسیدن به گفتار نهانی و پاسخ باطنی از ظاهر پرسش

علوم غریبه یا علوم خفیه :

طبق نقل پنج علم غریبه داریم که از عامّه مردم مخفی و پنهان است و آن را خمسه مُحتحبه نامند. و آن پنج علم عبارتند از: کیمیا، لیمیا، هیمیا، سیمیا، ریمیا و (کلمه سر) رمز آن علوم است. هر حرفی اشاره به علمی است. ما در اینجا توضیحات هر یکی از علوم را از کتاب جلد دوم مائده یا فرحه الروح، ص 19 نقل می‏کنیم، او هم به نقل از کتاب تحفه حکیم بیان نموده است به قلم می‏آوریم:

– علم صناعت (علم کیمیا):

علمی است که بوسیله آن می‏توان قوای اجرام معدنی بعضی را به بعض دیگر تبدیل کرد. مثلاً بوسیله این علم می‏توان طلا و نقره را از فلزات جدا کرد.)

– علم لیمیا: (علم طلسمات):

علمی است که بوسیله آن روح در بدن دیگری انتقال دهند. کیفیّت تمزیج قوای فاعله عالیه با مفعوله سافله تا فعل غریب از آن حادث گردد.

– علم هیمیا:

علمی است که بوسیله آن سیارات هفتگانه را می‏شناسند و در اثر آن شناخت بوسیله ستاره‏های هفتگانه در زمین تصرف می‏کنند و کارهای عجیب و غریب در روی زمین انجام می‏دهند. از جمله بوسیله آن علم جنّیان را تسخیر می‏کنند.)
علم سیمیا: علمی است که انسان بوسیله یادگیری آن قدرت برای انجام کارهای خارق العاده پیدا می‏کند.)

– علم ریمیا:

علم شعبده است و آن عبارت است از معرفت قوای جواهر ارضیّه و مزاج آنها در یکدیگر تا از آنها قوّتی حاصل شود که از آن قوّه فعل غریب صدور یابد.)
علمی است که از آن در هر جا که بخواهند می‏توانند در یک لحظه بروند (مانند طی الارض).)
اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ??

⬅️ همه چیز درباره: ائمه اطهار طلسم

کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی
قبلی رابطه بسیارجالب لوگوی اندروید و سرویس بهداشتی !!
بعدی نقش تغذیه در دوران بارداری
اینم جالبه !
cannibalism3
آیا آدم خواری واقعی است!؟

آدم‌خواری یا کانیبالیسم  عادت یا رسمِ خوردن گوشت انسان به وسیلهٔ انسانی دیگر است. باستان‌شناسان …
24 نظرات

    علی
    1395/08/25 at 21:53

    سلام من حدود27سال درگیر این مسایل بودم ودر ایران شروع وبه نپال ختم شد وتجربه در کشورهایی مثل انگلیس هند پاکستان افغانستان ترکیه تحقیق کردم و همه در دین و عقاید خودشان کاملا به علم خفیه اعتقاد داشتند ودر کل مطلب راه دشواری نیست همه چیز را با علم در خودت جستوجو کن ووقتی به ذات خودت پی بردی میتونی خیلی سر هارو بفهمی واینکار ابزار هم میخواهد از قران تا گندم قرمز معبد دالایی لاما.
    پاسخ دادن
        مجید
        1395/09/04 at 01:08

        سلام علی اقاشماکه 27سال دراینراه بوده ایدای کاش مارا به عنوان شاگردوغلام بپذیریداگه قبول کردید این شماره ی زنده شد البته من کاراصلیم معلم هستم09168349123برزبان عریی تسلط کامله کامل دارم
        پاسخ دادن
    زینب امیری
    1395/08/16 at 18:09

    باسلام واحترام خیلی ممنونم اماایکاش منبع وچگونگی تهیه کتاب برامون شرح بدین متشکرم من هیلی علاقمندم
    پاسخ دادن
    مهرسان
    1395/08/14 at 11:34

    سلام من مدتی هست تو زندگیم به مشکل برخوردم حس میکنم حال و هوای خاصی بر من و شوهرم حاکم شده که حتی صحبت عادی ما به دعوا و مشاجره شدید ختم میشه بیشتر از طرف شوهرم. هر چی تلاش میکنم که به اون محبت کنم نتیجه عکس میده ما زندگیمون رو با عشق شروع کردیم تو رو خدا کمکمون کنید اگه کسی تو این زمینه علم داره هر جور ممکنه کمکمون کنه ممنون میشیم.
    پاسخ دادن
    ماری
    1395/07/29 at 08:53

    سلام، من دنباله پیدا کردن استاد عامل معتمد و اگاه میگردم البته نه برای احاطه و ورود به علوم غریبه، بلکه برای اذن از استاد برای دعوت اسما ادریسی، اگر چنین فردی را سراغ دارید، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، سپاس
    پاسخ دادن
    الناز
    1395/07/12 at 23:06

    سلام کسی رو میشناسید که بتونه یاد بده ویا کاری که میخوایم رو برامون انجام بده این شمارم هست ممنون میشم خبر بدین اگه کسی رو میشناسید09128680385
    پاسخ دادن
    احمدالعالی
    1395/07/08 at 14:25

    راه سختیست توصیه میکنم در این راه قدم نگذارید چون راه برگشت وجود ندارد ولی اگر ……..
    09359504500
    پاسخ دادن
    زینالی
    1395/05/12 at 22:16

    سلام
    توضیحات خیلی خوب بود من دنبال کتاب در این موارد هستم
    چند تا کتاب دارم وخیلی استفاده وبهره بردم ومیبرم ولی دنبال کتاب ومطالب دیگری هستم وخیلی نیاز دارم
    لطفا راهنمایی کنین از کجا میتوانم تهیه کنم
    متشکرم
    پاسخ دادن
        سيد مرتضي
        1395/05/30 at 00:21

        سلام لطفاً نام کتابهایی را که موجود دارید بفرمایید تا من هم بتوانم تهیه و مطالعه نمایم و روش تهی راهم بیزحمت بفرمایید
        Foreigner.morteza@gmail .com
        یا به این جیمیل پیام بفرستید
        منم هم طالب این علم هستم
        پاسخ دادن
    مریم
    1395/05/04 at 00:50

    به نظرم این علوم را باید تحت نظر یک استاد یاد گرفت و نه فقط با کتاب چون ممکن است هرکس برداشت شخصی خودش رو بکار بگیره نه راه د رست رو ،لطفا اگر یک استاد خیلی توانا در این زمینه میشناسید معرفی کنید.متشکرم
    پاسخ دادن
    طیبه
    1395/02/07 at 14:50

    من از طریق کسی که آشنا به علم جفر بود سوال کردم که آیا امسال ازدواج خواهم کرد که به من گفتن کلا بخت من بسته اس و ازدواج نخواهم کرد حالا سوال من اینه که این علم فقط پاسخ میده خب باید راه حلی هم ارائه بده وگرنه ناقصه
    پاسخ دادن
        مرادی
        1395/02/10 at 03:40

        سلام
        خواهر من شما درست می فرمایید
        راه حل هم دارد
        امیدوارم از طریق مدیریت محترم این سایت برای رفع مشکل تان بتوانم در خدمت شما باشم
        پاسخ دادن
        رهگذر
        1395/04/30 at 18:05

        در مورد طالع بسته و محافظت شده شنیده بودم ، اما بخت بسته معنى ندارد . خواهرم توجه داشته باش از منبع آفرینش خواستار خیر باشى ، بعضى چیزا ارزش پرداختن بهاى گزاف رو ندارن و البته صبور باش ، در بانک هستى هیچ حقى تباه نمى گردد.
        پاسخ دادن
    سید
    1394/11/28 at 17:47

    سلام صرف داشتن علم و خواندن کتاب کافی نیست استاد لازم است
    پاسخ دادن
    حسین
    1394/06/10 at 10:01

    سلام من عاشق یادگیری این چنین علمهایی هستم کسی هست کمکم کنه؟
    پاسخ دادن
    g.r.zavar
    1394/05/15 at 21:12

    اطلاعات بیشتری دراین مورد ذکر کنید ممنون میشم،
    پاسخ دادن
    محمد شوشی زاده
    1394/04/22 at 03:01

    سلام آیا باداشتن کتاب علوم غریبه در خونه هیچ خطری ندارد؟
    پاسخ دادن
    huosin
    1394/04/19 at 10:11

    بسیار جالب اگر میشه از منبعی که این اطلاعت استخراج گردیده اطلاعات جانع تری عنوان کنید
    پاسخ دادن
    سلطانی
    1394/02/20 at 23:35

    سلام
    بنده خیلی مشتاق به یادگیری علوم غریبه هستم میتوانید لطفی کنید به بنده آموزش دهید
    لازم بذکر است که اینجانب طلبه هستم
    پاسخ دادن
    امید
    1393/04/14 at 12:27

    آنکه را اسرار حق آموختند…….مهر کردند و دهانش دوختند
    پاسخ دادن
    زهره
    1393/01/13 at 23:24

    خیلی گنگ و مبهم توضیح دادید.ایا علم جفر در باره اعداد هم توضیح داده؟مثلا من شنیدم عدد21همان بسم ا….الرحمن الرحیم است .ایا در باره اعداد دیگه هم همچین چیزی وجود داره؟یا توضیح بیشتری دهید یا اگر کتابی در این زمینه هست لطفا معرفی کنید.ممنون
    پاسخ دادن
        ناشناس
        1393/01/14 at 12:30

        در این ارتباط مطالبی را منتشر خواهیم نمود، با ما همراه باشید
        پاسخ دادن
    ایران
    1392/09/07 at 20:35

    واقعا همهش تو این کتاب هست؟
    پاسخ دادن
    بهمن
    1392/08/30 at 12:01

    مطلب خوبی بود ممنون
    اگه نمونه های تاریخی معتبر هم ذکر کنید خیلی خوب میشه

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

2 دیدگاه

  1. سلام اگه کتابی به فارسی در این زمینه هست لطفا بگید

  2. س.استادعامل نیازدارم.پیامک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *