قالب وردپرس درنا توس
خانه / ارتباط با ارواح و موکل و احضار جن / آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟

آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟

در این پست از سایت antique-book-treasure.ir آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم . آیا دعاهای تسخیر جن و پری و موکل و استفاده از آنها واقعیت دارد یا حقیقت ندارد ؟

آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟
آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟

آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟,دعاهای تسخیر جن و پری و موکل,دعا و طلسمات تسخیر جن و موکل و پری,آیا دعا برای تسخیر جن و پری واقعیت دارد ؟,آیا طلسم و دعا برای تسخیر جن و پری حقیقت دارد ؟

آیا طلسمات و دعاهای تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت واقعیت دارد؟

سلام وقت بخیر
ببخشید نمیدونمستم سوال رو باید در کدوم قسمت مطرح کنم ، اگه توی انجمن اشتباهی فرستادم لطفا منتقل کنید به انجمن مربوطه .

راستش یک سری دعا و این جور چیزها توی اینترنت دیدم که بیشترش نوشته مال میرداماد بود که کنجکاو شدم میخواستم ببینم آیا دعاهایی مثل:

سُبحانَک یا کوثیا سُبحانَک یا لُوثِیا. سَخَر لَنا الجِنَ وَ تَوابِعهِم (حَقُکَ) یا سُبحان

یا

شَهَثَ – هُثَ – یَهُثَ

و امثال اینها که در رابطه با تسخیر جن و پری و به کار گرفتن انها برای رسیدن به حاجت هست، آیا صحت داره یا سرکاریه این چیزا ؟ و اگر دارد کار حرامی است یا خیر؟
البته میدونم که حضرت سلیمان این کارو میکرده اما اون قدرت خدادادی داشت ، سوال من برای انسانهای معمولی مثل ماست ، آیا قدرت این کارها رو دارن ؟

این دو مورد بالا رو مثال زدم ، اگه یه سرچ بکنید میبینید که اینترنت پر از این چیزاس !!
با تشکر

چند نکته را در جواب شما سرور بزرگوار عرض می کنم :
نکته اول : مثبتات موضوع جن :
1-جن تحت تسخیر آدمی در می‌آید به اذن الهی، جنیان مؤمن برای پیامبران و امامان مسخر می‌شدند و برای آن ها خدمت می‌کردند. و انسان می‌تواند از او کار بکشد حتى افراد سرکش آن ها را به زنجیر و بند بکشد. از این رو در قرآن آمده که جنیان تحت تسخیر حضرت سلیمان بوده و او از آن ها کار می‌کشید.(1) برخی شیطان‌های جنی برای جناب سلیمان غواصی و کارهای سنگین انجام می‌دادند که در توان آدمی نبوده است. (2)
2- از این که یکی از جنیان به جناب سلیمان عرض کرد: پیش از آن که در این جلسه از جای خود برخیزید، می‌توانم تخت بلقیس را برایتان بیاورم.(3) معلوم می‌شود که جن می‌تواند برخی کارهای را دربارة آدمی انجام دهد. گرچه در جریان بلقیس بالاخره آصف بن برخیا تخت بلقیس را قبل از چشم به هم ‌زدن حاضر کرد، ولی از آن آیه به دست می‌آید که جن نیز قدرتی انجام برخی کارهای سریع را برای انسان دارد.
3- روشن‌ترین دلیل بر صحت این گونه مسایل خود قرآن کریم است که از تشرّف جن به حضور پیامبر خبر داده و فرمود:
«قُلْ أُوحِیَ إِلَیَّ أَنَّهُ اسْتَمَعَ نَفَرٌ مِّنَ الْجِنِّ فَقَالُوا إِنَّا سَمِعْنَا قُرْآنًا عَجَبًا، یَهْدِی إِلَى الرُّشْدِ فَآمَنَّا بِهِ؛(4) بگو (ای پیامبر) به من وحى شده است که تنى چند از جنیان گوش فرا داشتند و گفتند: راستى ما قرآنى شگفت‏آور شنیدیم، که به راه راست هدایت مى‏کند. پس به آن ایمان آوردیم».
نکته دوم : منفیات در موضوع جن :
رویکرد منفی رابطه جن با انسان است که برای وسوسه و فریب آدمی عمل می‌کند. از این رو در سوره «الناس» آمده برخی از جنیان و انسان‌ها مردم را وسوسه می‌کنند. بنا بر این دو نوع ارتباط بین جنیان و آدمیان وجود دارد. ولی ارتباط با جنیان و یارى گرفتن از آن‏ها در امور سحرآمیز و مانند آن درست نیست؛ اما به جهت روابط ناسالمی که بعضی انسان ها با جنیان برقرار می کنند و آن ها را برای کارهای نادرست به خدمت می گیرند، از نظر فقهی بین فقها اختلاف است که آیا جایز است جنیان را تسخیر کرد و آن‏ها را به خدمت گرفت؟
پس اگر این کار نسبت به جنیان مومن باشد و مایه آزارشان گردد، جایز نیست، ولى اگر مایه آزارشان نشود، روا مى‏ باشد.
نکته سوم :
به کارگرفتن جن ها براى کارهاى نامشروع حرام است.آیا اصل ارتباط برقرار کردن با این موجودات از نظر شرعی جایز است؟ ثانیا کیفیت برقراری این عمل چگونه بوده و به علاوه احضار و ارتباط به چه منظوری صورت می پذیرد؛ در باب احضار و تسخیر جن از منظر فقهی دو نظریه وجود دارد:
– امام خمینی می فرماید: تسخیر اجنه حرام است. (5)
– آیت الله بهجت می فرماید: اگر موجب ضرر بر مسلمانی نباشد،اشکال ندارد. (6)
گفتنی است که گرچه ممکن است برخی از افراد ناصالح از برخی جنیان برای توهین به مقدسات کمک بگیرند، ولی دلیل عقلی و نقلی بر اثبات این مسله در دست نیست. تنها در حد یک احتمال ممکن است مطرح باشد.
نکته چهارم :
چنین دعایی در احادیث روایی ما وجود ندارد و بهتر است که انسان مسلمان و مومن به امور عادی خویش و برمبنای آیات قرآن مجید و روایات اهل بیت و سیره معصومین عمل کند.
پی‌نوشت‌ها:
1. نمل (27) آیه 17 و انبیا (21) آیه 82.
2. ص (38) آیه 37.
3. نمل، آیه 39.
4. جن (72) آیه 1 و2.
5. امام خمینی ،تحریرالوسیله، نشر موسسه آثار امام خمینی ،ج 1،ص 473 .
6. آیت الله بهجت، استفتا آت، ج4 ،سوال 6424 و 6425.

با سلام

در مورد تسخیر جن توسط انسان اینکار به دو صورت انجام میشه، اول اینکه شخص تسخیر کننده دارای قدرت روحی زیادی هست به عبارتی دارای نفس نیرومند هست، حالا چه این قدرت رو از طریق ریاضتهای شرعی بدست آورده باشه مثل عرفا و یا از طریق ریاضتهای غیر شرعی مثل مرتاضها فرقی نمیکنه و با استفاده از این قدرت جنیان رو به بند میکشه و تحت فرمان خودش در میاره چون به هرحال وجود جن در مرتبه پایینتر از انسان قرار داره و قدرت جن از انسان کمتره بله در مقایسه با انسانهای معمولی جنها به خاطر نوع خلقتشون قدرت بیشتری دارند اما اگه انسانی نفس خودش رو قوی کنه جن کاری در مقابلش نمیتونه انجام بده، البته جنیان هم میتونند با انجام عبادت و یا حتی ریاضتهای خاص خودشون نفس خود رو قوی کنند.

دوم اینکه توسط اذکار و اعدادی عمل تسخیر رو انجام بده، خیلی مختصر بگم که با بعضی از اعداد و اذکار میشه ارواح خاصی رو جذب کرد و قدرت اون ارواح رو به خدمت گرفت و در موارد خاص استفاده کرد، البته منظور ارواح مردگان نیستند بلکه ارواح مدبره که در مرتبه قبل از عالم ماده وجود دارند مورد نظر هستند.

شخص تسخیر کننده با این اذکار یا اعداد در واقع یک دامی رو برای جن تهیه میکنه و با کمک قدرت ارواح، اجنه رو به تسخیر خودش در میاره چون بهر حال وجود اجنه در مرتبه پایین و پست هست و در مقابل ارواح ذکر شده نمیتونند مقاومت کنند.

لازم به تذکره که تسخیر اجنه کار بسیار خطرناکیه چون اگر جن بتونه خودش رو از تسخیر خارج کنه، انتقام سختی از تسخیر کننده خواهند گرفت که حتی میتونه منجر به مرگ شخص یا یکی از نزدیکانش بشه، در یک مورد اجنه در یک فرصت خودشون رو از تسخیر خارج کرده بودند و شخص تسخیر کننده رو خفه کرده بودند یا مثلا اگه شخص تسخیر کننده به علت بیماری یا پیری، اعتدال مزاجش رو از دست بده و قوه وهم و خیالش غالب بشه، جن می تونه از همونجا نفوذ کنه و به اون شخص آسیبهای شدیدی رو وارد کنه ویا حتی ممکنه که اقوام یا نزدیکان اون جن تسخیر شده، اقدام به انتقام گیری کنند پس باید مواظب بود که جان خود و نزدیکان رو به خطر نیانداخت.

 بهتر است که انسان مسلمان و مومن به امور عادی خویش و برمبنای آیات قرآن مجید و روایات اهل بیت و سیره معصومین عمل کند و هیچ لزومی ندارد حتی برای برای کار مشروع مشکلی دست به این کار بزند

سلام
چون مثل اين است كه كسي دوچرخه سواري بلد باشد و خيال برش دارد كه ميتواند تريلي 18 چرخ را هم براند!!
تريلي كاري به نيت راننده ندارد و با كوچكترين خطايي او را با كلّه به دره ميندازد!

تازه خطر تريلي نسبت به موضوع مورد بحث خيلي خيلي كمتر است!

سلام و عرض ادب خدمت عزیزان

من به ذکر گفتن خیلی علاقه دارم ولی گاهی وقتها میبینم که اجسام دور اطرافم تکون میخورن و توجهم رو جلب میکنن انگار که یکی میخواد حضورش رو به من بفهمونه ! این جریانش چیه؟

یا یه زمونی که ذکر خاصی رو با تداوم میگفتم کارهای خارقالعاده ای انجام میشد و شدیدا مستجاب الدعوه شده بودم تا حدی که دعاهایی که به ضررم بود هم قبول میشد! ذکر میتونه همچین تاثیراتی داشته باشه؟

ولی الان خیلی وقته نمیتونم ذکر بگم وقتی ذکر میگم حالم بد میشه ….این دیگه دلیلش چی میتونه باشه؟!

سلام
مگه میشه ؟ شما همچین آدمی تا الان دیدید ؟ کسی که دوچرخه سواری بلد باشه فکر کنه تریلی هم میتونه برونه ؟ اگه اینطور باشه ایشون به پزشک نیاز داره و صلاحیت استفاده از همون دوچرخه هم نداره.
من اهل مرجع تقلید نیستم چون تقلید رو اساسا کار اشتباهی میدونم به دلایل زیاد که نمیتونم پستی در اون مورد بزنم ، چون میشه تحریک مردم و تخریب مراجع و در نتیجه پست حذف میشه !
به جای اینکه بیان برای مردم توضیح بدن درست و غلط رو، اومدن گفتن حرامه خودشونو راحت کردن.
قران ونهج البلاغه بهترین و تنها ترین هدایت کننده ها هستن، اما چون امثال من تفسیر بعضی چیزا رو نمیدونن باید سوال کنن ، اما متاسفانه عده ای هر چند وقت یکبار ورژنی جدید از کتاب دین رو بیرون میدن …

بنده هم عرض کردم کسی که بدون یادگیری علوم مختلف , بدون اطلاع صحیح از مسائل ماوراء الطبیعه و همینطوری با خواندن یکی دو مطلب بخواهد دنبال مسائل جن گیری برود ، دقیقاً مصداق کسی است که دوچرخه سواری بلد است ولی برود پشت تریلی بنشیند و همانطور که خودتان هم فرمودید به هیچ وجه چنین کسی صلاحیت ورود به این بحث را ندارد

پرسیدن میشه تقلید ؟ خیر دوست گرامی
من سوال کردم تا اعضایی مثل شما و کارشناسان این سایت بیان و نظرات خودشون رو بگن و کسانی که تفسیر قرآن رو خوندن از تفسیر سوره های قرآن جواب من رو بدن (من جواب خودم رو از تفسیر قرآن که کلام خدا هست میخواستم بگیرم) ، اگه قصدم تقلید از مراجع بود که اینجا تاپیک نمیزدم ، تماس میگرفتم دفتر یکی از مراجع یا در سایتشون سوال خودم رو میپرسیدم !

میدونی چیه ، وقتی من تفسیر قران رو بخونم ، یه چیزی میفهمم و شما هم یه چیزی چون سطح فهم و درکمون یکی نیست، پس وقتی در این مورد باهم حرف میزنیم میشه مشورت و هر چیزی که از درس های قرآن فهمیدیم و یاد گرفتیم در اختیار همدیگه قرار میدیم !
پس من وقتی سوالی میپرسم و شما جواب من رو میدید (در واقع شما از دانسته های خودتون در این زمینه که از قرآن و نهج البلاغه و نهج الفصاحه و احادیث قدسی و گفته های ائمه یاد گرفتید) به من یه چیزی یاد دادید ، اما متاسفانه مراجع تقلید هر روز یه تزی میدن و چیزی به دین اضافه یا از اون کم میکنند که کار درستی نیست …
تقلید یعنی اینکه چشماتو ببندی و فکر نکنی و مرجع تقلیدت هر چی گفت بگی درسته !

منبع نوشته : http://antique-book-treasure.ir

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *