قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / همه چیز درباره رژیم لاغری

همه چیز درباره رژیم لاغری

رژیم لاغری سریع، چه رژیمی پیشنهاد می شود؟

اولین چیز این است که به فکر لاغری سریع نباشید، چرا که اضافه وزن یکروزه یا 10 روزه به سراغ شما نیامده است که بخواهید در همین حد فاصل هم از بین برود. برای از بین بردن اضافه وزن نیاز به صرف زمان و وقت کافی است. اگر عروسی در پیش دارید یا می خواهید در جشن مهمی شرکت کنید بهتر است از چند ماه قبل به فکر باشید و با رعایت و پیروی از یک رژیم غذایی اصولی این امکان را برای خود فراهم کنید. فراموش نکنید که حذف ریزه خواری و شیرینیجات می تواند نقش موثری در موفقت شما داشته باشد.

با حذف وعده های غذایی لاغر نمی شوید!

دکتر محمود هاشمی، متخصص بهداشت عمومی و سلامت جامعه می گوید: یک از روش هایی که افراد برای کاهش وزن به آن روی می اورند، رژیم های سرخود و کم خوری های غیر منطقی است. حذف بعضی از وعده های غذایی و یا کنار گذاشت بعضی از گروه های غذایی وجه تشابه رایج عملکرد کسانی است که رژیم سرخود می گیرند. به عنوان مثال نخوردن شام و یا حذف کربوهیدرات های یچیده نظیر نان و برنج.

این عوارض را به جان نخرید!

این گرچه در مدت کوتاه ممکن است باعث کم شدن وزن شود ولی بسیار زود متوقف شده و سوی دیگر با تهی کردن ذخایر غذایی بدن موجب افت سطح ایمنی در مقابل عوامل بیماریزا می شود. در بعضی مواقع می تواند سبب بهم ریختن وضعیت سوخت ساز شود و عوارض متابولیکی و کبدی را در پی داشته داشته باشد. ضمن اینکه به دنبال به کنار گذاشتن اینگونه رژیم ها ، وزن از دست رفته در زمان کوتاهی باز می شود .

رژیم اصولی، تنها با زیر نظر پزشک

توصیه می شود برای خدشه دار شدن سلامتی خود بدون مشورت با کارشناس اقدام به گرفتن رژیم نکنید. این امر شامل تکرار رژیم های دیگران و یا حتی رژیم هایی که قبلا افراد استفاده کرده اند نیز می شود زیرا یک         برنامه علمی نمی تواند برای همه زمان ها و افراد داشته باشد و هر کسی باید با توجه به وضعیت سنی و جسمی خود برنامه ای خاص را دنبال کند.

 

بیشتر از این وزن کم نکنید!

معمولا هر هفته نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن متناسب است و ماهیانه 3 تا 5 کیلوگرم توصیه می شود. البته در دو هفته اول فرد به شدت از دست می دهد و در هفته دوم آب از دست رفته جبران می شود و در عوض به جای آن بافت چربی شروع به سوختن می کند. به طور کلی توصیه می شود در از گرفتن رژیم های خودسرانه امتنا کنید و حتما زیر نظر متخصص این کار را انجام دهید. و همچنین نوشیدن آب در این دوران بیشتر از پیش توصیه می شود.

منبع:http://persiane.ir/Diet.html

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *