قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / بزرگ ترین شکار گاه شیطان سرنوشت بدون تکبر

بزرگ ترین شکار گاه شیطان سرنوشت بدون تکبر

این راهبرد(خود رای بودن) خیلی ضعیف تر از آن چیزی خواهد بود که می توانست باشد. در سازمان های یادگیرنده و تندآموز, این شیوه برگزاری جلسات به کلی منسوخ شده است.

اما رهبری(راهبر بودن) فراتر از مدیریت و مافوق آن است. داشتن جذبه در هدایت یک مجموعه شرط نیست. همچنین داشتن شخصیت گیرا و رباینده به معنای رهبری سازمان نیست; چرا که شخصیت های جذاب و گیرا به راحتی می توانند دیگران را فریب دهند. رهبری سازمان به معنای نفوذ در دل ها هم نیست; زیرا با چاپلوسی و فریب دل ها ملازمه دارد.

رهبری در سازمان یعنی الهام بخش بودن, روحیه دادن و تاثیر عمیق نهادن بر وجود کارکنان.

منظور از رهبری, آفرینش افق های فکری و توانمند کردن قابلیت های سازمان است. رهبری یعنی افزایش عملکرد افراد, و رهبر سازمان باید بساطی ایجاد کند که کارکنان به (خود واقعی) برسند و (ناخودها) را (خود) نپندارند. رهبری به معنای تعهد و سخت گیری در اصول اخلاقی و مسئولیت پذیری است.

رهبر سازمان کسی است که کارکنانش عاشقانه, و نه از روی اجبار از او متابعت کنند. رهبری, محبوب قلوب شدن نیست, بلکه کسب نتیجه ثمر بخش است.

رهبری, نمونه و سرمشق بودن در همه امور است. دور بودن از تکبر, زینت رهبری است تا آنجا که علی(ع) می فرمایند: (تکبر, پست ترین عیب ها و زیور ابلیس است).

این را باید بدانیم که اگر از خداوند چیزی را نخواهیم, او نیز در کار ما دخالت نمی کند. باید از خداوند بخواهیم تا بر تصمیمات ما تاثیر گذارد. اگر ما بخواهیم, آن گاه خداوند هم بر تصمیمات ما اثر می گذارد.

گاها ما فریب این تفکر را می خوریم: (دیگران مقصر هستند)! یعنی غالبا شرایط بیرونی را مقصر اصلی ناکامی هایمان می شناسیم و همواره تمام گناهان را به عهده ی چیزی بیرون از خود می نهیم. باید دانست که تمام اسباب و علل مسائل, درون خود ماست.

با توسعه مهارت های شخصی بهتر می توان مسائل و مشکلات را در زندگی فردی, خانوادگی و اجتماعی مدیریت کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع:http://persiane.ir/The-Greatest-Naughty-Hunt-Fort-without-Fear.html

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *