قالب وردپرس درنا توس
خانه / ذکر و دعاهای قرآنی / دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم

دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم را برای شما عزیزان قرار دادیم .

دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم
دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم

دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم,دعای امام رضا برای رفع شر و بدی دشمن,دعای سریع الاجابه و قوی برای برطرف شد بدی و شر دشمن ظالم,دعای رفع شر و بدی از امام رضا,دعای بسیار موثر و مفید برای از بین بردن شر دشمن سریع و فوری

دعای بسیار قوی از امام رضا (ع) براى برطرف ‏شدن شر و بدی دشمن ظالم

حضرت امام رضا عليه السلام از پدر بزرگوارش روايت كرده است كه فرمود:

منصور دوانيقى كسى را به سوى جعفر بن محمّد عليهما السلام فرستاد تا او را به قتل ‏رساند و شمشير و آن بساطى را كه زير پاى محكومِ به قتل مى ‏گسترانند آماده‏ كرد و به ربيع گفت: هنگامى كه من سخن گفتم و دستم را به دست ديگر زدم‏ گردن او را بزن.

همين كه جعفر بن محمّد عليهما السلام وارد شد و منصور از دور آن حضرت را ديد، در روى بستر به خود حركتى داد و گفت: خوش آمدى اى اباعبداللَّه؛ بسوى شما نفرستادم مگر به اين اميد كه وام شما را بپردازم و حقّ و حرمت شما را رعايت‏ كنم.

سپس با مهربانى و لطف از اهل بيتش سؤال كرد و گفت: حتماً خدا بدهى شما را ادا و جايزه شما را پرداخت كرد. اى ربيع؛ كار سومّى را انجام نده تا جعفر بن ‏محمّد را بسوى خانه و خانواده ‏اش بازگردانى.

وقتى امام‏ عليه السلام بيرون رفت، ربيع به آن حضرت عرض كرد: آيا آن شمشير و آن ‏بساط چرمى را ديديد؟ منصور آن‏ها را براى شما آماده كرده بود، هنگام وارد شدن ديدم لب‏هاى مبارك شما بهم مى‏ خورد، چه دعائى مى ‏خوانديد؟

امام‏ عليه السلام فرمود: آرى؛ چون شرّ و بدى در چهره منصور مشاهده كردم، گفتم:

حَسْبِيَ الرَّبُّ مِنَ الْمَرْبُوبينَ، وَحَسْبِيَ الْخالِقُ مِنَ الْمَخْلُوقينَ، وَحَسْبِيَ الرَّازِقُ مِنَ الْمَرْزُوقينَ، وَحَسْبِيَ اللَّهُ رَبُّ الْعالَمينَ، حَسْبي مَنْ ‏هُوَ حَسْبي، حَسْبي مَنْ لَمْ يَزَلْ حَسْبي، اَللَّهُ لا إِلهَ إِلّا هُوَ، عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ ‏وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظيمِ.(5)

پروردگار بى ‏نيازكننده من از هر پرورش ‏يافته است، و آفريدگار بى ‏نياز كننده من از هر آفريده‏ شده است، و روزى ‏دهنده بى ‏نياز كننده من از هر روزى داده‏ شده است، و خدا مرا بس است كه پروردگار جهانيان است، كفايت مى‏ كند مرا آنكه مرا كافى است، كفايت مى ‏كند مرا آنكه همواره كفايت‏ كننده من است، خدا است آنكه جز او معبودى نيست، بر او توكّل كردم و او پروردگار عرش عظيم است.

5) عيون اخبار الرضا عليه السلام: 237/1، بحار الأنوار: 214/95.

لینک کانال دعا و اذکار : https://telegram.me/doagooo

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *