قالب وردپرس درنا توس
خانه / مطالب متفرقه / دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند

دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com v را برای شما عزیزان قرار دادیم .

دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند
دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند

دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند,دعای کمیل که امام علی میخواند,دعای حضرت خضر که امام علی میخواند,دعای کمیل,دعای حضرت خضر

دعایی از حضرت خضر که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) آن را میخواند

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: در روایت آمده است که دعای کمیل، دعای حضرت خضر است که حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) خوانده و کمیل شنیده و از حضرت درخواست کرده که آن را به او تعلیم کند و حضرت آن را به ایشان آموخته و فرموده است:
 

 
یا کمیل! اذا حفظت هذا الدعاء، فادع به کل لیلة جمعة، او فی الشهر مرة، او فی السنة مرة، او فی عمرک مرة، تکف و تنصر و ترزق و لن تعدم المغفرة. یا کمیل! قد اوجب لک طول الصحبة لنا ان نجود لک بما سالت!
 

 
ای کمیل! هرگاه این دعا را حفظ نمودی، هر شب جمعه، یا هر ماه یک بار، یا در هر سال یک بار یا در عمرت یک بار آن را بخوان که اگر آن را بخوانی، خداوند تو را کفایت و یاری نموده و روزی می دهد، و از آمرزش پروردگار بی نصیب نمی گردی. ای کمیل! طول مصاحبت تو با ما، موجب شد که خواسته ی تو را برآورده نموده و این دعا را به تو بیاموزیم.
 
محتمل است حضرت خضر (علیه السلام) آن را به عربی نخوانده باشد، و چه بسا حضرت امیرمؤمنان علی (علیه السلام) در آن زیاداتی افزوده باشد، و در عین حال دعای حضرت خضر به آن اطلاق شود؛ زیرا در آن صلوات بر محمد و آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) آمده است و خیلی واضح و آشکار نیست که در دعاهای انبیای سلف (علیهم السلام) صلوات بر محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و آل وجود داشته باشد.
 
سؤال: مگر انبیای گذشته (علیهم السلام) در گرفتاری ها به خمسه ی طیبه (علیهم السلام) متوسل نمی شدند؟!
 
جواب: معنای توسل آنان به خمسه ی طیبه (علیهم السلام) در شداید، این نیست که هر دعایی از آنها مشتمل بر صلوات بر محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و آل باشد.

کتاب در محضر حضرت آیت ا…. العظمی بهجت – ص 110

لینک کانال دعا و اذکار: https://telegram.me/doagooo

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *