قالب وردپرس درنا توس
خانه / ذکر و دعاهای قرآنی / ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت

ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت را برای شما عزیزان قرار دادیم .

ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت
ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت

ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت,ذکر قوی برای برآورده شدن حاجت,ذکر یا جواد الائمه ادرکنی,ذکری سریع الاجابه مخصوص گرفتن حاجت,ذکری قوی و تضمینی برای حاجت روا شدن,ذکر طلب حاجت فوری و سریع,ذکر گرفتن حاجت,توسل به امام جواد برای حاجت روایی,نحوه ختم ذکر یا جواد الائمه ادرکنی

ذکر یا جواد الائمه ادرکنی برای برآورده شدن حاجت

امام محمد بن علی علیه‌السلام نهمین پییشوای شیعیان امامی مذهب و از برگزیدگان خدا برای هدایت امت نیای خویش می‌باشد. تولد این امام همام بدون تردید در سال ۱۹۵ هجری بوده است.

امامت امام جواد علیه‌السلام: 

یکی از مسائلی که بعدها در مباحث کلامی مربوط به امامت، جایگاه ویژه‌ای یافت، این بود که آیا ممکن است کسی پیش از بلوغ به مقام امامت برسد؟ این مسأله از آن هنگام که امام جواد علیه‌السلام در سال ۲۰۳ به امامت رسید، به صورت جدی‌تری در محافل علمی- کلامی امامیه مطرح شد و بعدها در سال ۲۲۰ درباره امامت امام‌ هادی علیه‌السلام و پس از آن حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه‌ الشریف نیز ادامه یافت. 

درسال ۲۰۳ که امام رضا علیه‌السلام به شهادت رسید، شیعیان به علت این‌که تنها فرزند وی (امام جواد علیه‌السلام) بیش از هشت سال نداشت، در نگرانی و اضطراب عمیقی فرو رفتند. گروهی از آنان در منزل عبدالرحمان بن حجاج گرد آمده، ضجه و ناله سر دادند.  این مشکل برای شیعیان که مهمترین رکن ایمان را اطاعت از امام معصوم دانسته و در مسائل و مشکلات فقهی و دینی خود به وی رجوع می‌کردند، از اهمیت بسیاری برخوردار بود. گرچه امام رضا علیه‌السلام ایشان را به جانشینی برگزید، ولی مشکل ناشی از خردسالی آن حضرت بود که عده‌ای بخاطر همین عدم تشخیص، به دنبال عبدالله بن موسی برادر امام رضا علیه‌السلام و عده‌ای دیگر به واقفیه که در امامت امام کاظم علیه‌السلام توقف کرده بودند رفتند. 

با تمام این احوال، بیشتر شیعیان به امامت امام جواد علیه‌السلام گردن نهادند و با تمام کنکاش‌ها و آزمایشات حضرت، به این نتیجه رسیدند که امام جواد علیه‌السلام شایسته امام معصوم می‌باشد. 

آن حضرت در جواب کسانی که کمی سن او را به ایشان متذکر می‌شدند، اشاره به جانشینی سلیمان از داود علیه‌السلام می‌کردند و می‌فرمود: حضرت سلیمان، هنگامی که هنوز کودکی بیش نبود و گوسفندان را به چرا می‌برد، حضرت داود علیه‌السلام او را جانشین خود کرد، در حالی که عباد و علمای بنی اسرائیل، این عمل او را انکار می‌کردند.

به نوشته نوبختی برهان استدلال‌کنندگان به امامت حضرت جواد علیه‌السلام به مسأله یحیی بن ذکریا علیه‌السلام و نبوت عیسی علیه‌السلام در دوران شیر خوارگی و داستان یوسف پیامبر و علم حضرت سلیمان بود که نشان می‌داد علم در «حجت الهی» و لو به سن بلوغ نرسیده باشند، بدون آموزش و یادگیری و به طور لدنی، می‌تواند وجود داشته باشد.

خلاصه اینکه پیامبران الهی و امامان معصوم علیهمالسلام حجیت‌شان همیشه با معجزات و کرامات بوده تا اینکه مردم به درستی سخن ایشان و درستی جانشین بودن ایشان از طرف خداوند عالم اطمینان حاصل کنند. ما شیعیان حتی همین معجزات و کرامات را در زمان ممات این بزرگواران قائلیم و این حضرات حتی بعد از شهادت نیز این معجزات و کرامات را دارا می‌باشند و کافی است که هر کس که بخواهد این معجزات را ببیند، به حرم این بزرگواران سری بزنند و اطلاعات کافی را دریافت نمایند.

طریقه گرفتن حاجت از امام جواد علیه السلام: 

همان طور که از اسم این امام همام برمی‌آید که لقب این بزرگوار جواد می‌باشد، ایشان، بسیار بسیار بخشنده هستند و در امور دنیوی توسل به حضرت جواد علیه السلام بسیار مجرب است و زود حوائج دنیوی را برآورده می‌کنند. یکی از روش‌های توسل به این امام بخشنده این است که: تا چهل روز، روزی ۱۴۰۰ صلوات فرستاده و به روح این بزرگوار هدیه نمائیم و حاجت خود را از این بزرگوار درخواست بنمائیم، که انشاءالله جواب خواهند داد و این دعا بسیار مجرب است. 

منابع:

۱- کافی ج ۱، ص ۴۹۲
۲- عیون المعجزات، ص ۱۱۹
۳- الکافی ج ۱، ص ۳۸۳ 
۴- الکافی ج ۱، ص ۳۸۳

لینک کانال دعا و اذکار: https://telegram.me/doagooo

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *