قالب وردپرس درنا توس
خانه / ذکر و دعاهای قرآنی / نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان

نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان را برای شما عزیزان قرار دادیم .

نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان
نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان

نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان,نماز مخصوص روز دوم رمضان,نماز روز دوم ماه رمضان چند رکعت است ؟,نحوه و روش خواندن نماز روز دوم ماه رمضان

نماز مخصوص و ادعیه روز دوم ماه مبارک رمضان

ماه مبارک رمضان ماهی سرشار از خیر و برکت است و هر یک از این روزهای ماه مبارک اعمال مربوط به خود را دارد.
وی ادامه داد: انجام دادن اعمال هر یک از روزهای ماه مبارک رمضان درحالی است که این ماه مبارک در قالب کلی نیز از اعمال و دعاهایی به خصوص برخوردار است.
مرادی تصریح کرد: برای شب دوم ماه مبارک رمضان نمازی چهار رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس ۲۰ مرتبه سوره قدر مورد تاکید است.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: همچنین در دومین روز از ماه مهمانی خداوند، خواندن دعای روز دوم ماه رمضان نیز از اهمیت و ارزش بسیاری برخوردار است.
این کارشناس علوم قرآنی همچنین توضیح داد: در دعای روز دوم ماه رمضان چنین می‌خوانیم: 
“اللهمّ قَرّبْنی فیهِ الی مَرْضاتِکَ و جَنّبْنی فیهِ من سَخَطِکَ و نَقماتِکَ و وفّقْنی فیهِ لقراءةِ آیاتِکَ برحْمَتِکَ یا أرْحَمَ‌ الرّاحِمین”
 
خدایا نزدیک کن مرا در این ماه به سوی خوشنودیت و برکنارم دار در آن از خشم و انتقامت و توفیق ده مرا در آن برای خواندن آیات قرآن به رحمت خودت ای مهربانترین مهربانان.
وی یادآور شد: در مسیر روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان همواره باید توجه داشته باشیم که روزه‌هایمان همراه با اخلاص باشد و رنگی از ریا و دورویی در آن وجود نداشته باشد.
مرادی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین و اساسی‌ترین گام در مسیر روزه داری این است که اعضا و جوارح انسان نیز روزه دار باشند و اقدام به انجام دادن کاری مخالف با خواست پروردگار نکنند.

بازنشر : سایت دعاگو

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *