قالب وردپرس درنا توس
خانه / مطالب متفرقه / نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان

نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان را برای شما عزیزان قرار دادیم .

نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان
نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان

نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان,نماز روش هشتم رمضان,نماز هشتمین روز ماه مبارک رمضان,نماز روز هشتم ماه رمضان چند رکعت است ؟

نماز مخصوص روز هشتم ماه مبارک رمضان

حدیث‌های بسیاری درباره ماه مبارک رمضان و فضیلت‌های موجود در این ماه مبارک آمده است که در این میان، امام محمد باقر (ع) و امام صادق (ع) بیشترین احادیث را دارند.
وی ادامه داد: امام باقر علیه السلام فرموده اند: اسلام بر پنج چیز استوار است، برنماز و زکات حج و روزه و ولایت. از این سخن به خوبی می‌توانیم اهمیت روزه و روزه داری را درک کنیم.
این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: امام صادق علیه السلام نیز درباره فلسفه روزه چنین فرموده اند: خداوند روزه را واجب کرده تا بدین وسیله دارا و ندار (غنی و فقیر) مساوی گردند.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: در بسیاری از روایت‌ها بر روزه به عنوان عامل یادآور قیامت و این روز بزرگ تاکید شده است. در این راستا امام رضا علیه السلام فرموده اند: مردم به انجام روزه امر شده اند تا درد گرسنگی و تشنگی را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگی آخرت را بیابند.
مرادی توضیح داد: خواندن دعای زیر در روز هشتم ماه مبارک رمضان از اهمیت بسیاری برخوردار است:
” بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمّ ارْزُقنی فیهِ رحْمَةَ الأیتامِ وإطْعامِ الطّعامِ وإفْشاءِ السّلامِ وصُحْبَةِ الكِرامِ بِطَوْلِكَ یا ملجأ الآمِلین.
 
خدایا روزیم كن در آن ترحم بر یتیمان و طعام نمودن بر مردمان و افشاء سلام و مصاحبت كریمان به فضل خودت اى پناه آرزومندان.”
وی خاطرنشان کرد: همچنین خواندن نمازی دو رکعتی در شب هشتم ماه رمضان به گونه‌ای که در هر رکعت سوره حمد و ده مرتبه سوره توحید و پس از سلام نماز، هزار مرتبه “سبحان اللّه” گفته شود نیز بسیار مورد سفارش قرار گرفته است.

بازنشر : سایت دعاگو

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *