قالب وردپرس درنا توس
خانه / ذکر و دعاهای قرآنی / نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه

نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه را برای شما عزیزان قرار دادیم .

نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه
نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه

نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه,چگونگی ختم سوره مبارکه جمعه,روش ختم کردن سوره جمعه,آثار و برکات خواندن سوره جمعه,ختم سوره جمعه برای برآورده شدن فوری حاجات

نحوه ختم سوره جمعه و خواص و فضیلت خواندن سوره جمعه

سوره جمعه هر که هر روز چهل و یک بار این سوره را بخواند الی مدت چهل و یک روز و بعد از هر روز سیزده نوبت این دعا را بخواند بعد از پایان ختم البته حاجتش بر آورده میشود بی شک انشاءالله دعا این است : بسم الله الرّحمن الرّحیم یا مفتّح فتّح یا مفرّج فرّج یا مسبّب سبّب یا میسّریسّر یا مسهّل سهّل یا متمّم تمّم .

شصت و دومین سوره قران کریم است که مدنی و 11 آیه دارد.

در فضیلت این سوره از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم رواست شده است: هر کس سوره جمعه را قرائت نماید خداوند ده برابر کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند ونیز کسانی که در شهرهای مسلمان نشین به نماز جمعه نمی روند، حسنه عطا می کند. (1)

از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده: هر کس این سوره را در هر شب جمعه بخواند کفاره گناهان ما بین دو جمعه خواهد بود.(2)

حضرت امام محمد باقر علیه السلام نیز فرمودند: سوره جمعه و منافقون را قرائت کن زیرا قرائت این دو سوره در روز جمعه در نماز صبح و ظهر و عصر سنت است.(3)

در سخنی از امام صادق علیه السلام هم امده است: برای هر مؤمنی لازم و شایسته است که اگر شیعه ما است سوره جمعه و اعلی را در شب جمعه بخواند و در نماز ظهر روز جمعه سوره جمعه و منافقون را بخواند که اگر چنین کند مانند ان است که همسنگ عمل پیامبر خدا را انجام داده است و پاداش کارهای او و ثواب های او فقط بهشت است.(4)

امام محمد باقر علیه السلام فرموده اند: خداوند به وسیله سوره جمعه مؤمنان را گرامی داشته است. رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم سوره جمعه را بشارتی برای مومنان و سوره منافقون را توبیخی برای منافقان قرار داد به همین سبب نباید قرائت این دو سوره را در نماز جمعه ترک کرد. (5)

آثار و برکات سوره

1) دور کننده امور خوفناک

هر کس در هر شب و روز ، سوره جمعه را قرائت نماید از انچه می ترسد ایمنی می یابد و هر چیز خوفناک و ترسناکی از او دور می شود.(6)

همچنین از ایشان روایت است : هر کس در قرائت سوره جمعه مداومت ورزد اجر عظیمی نصیب او خواهد شد و از هر چیزی که موجب ترس و خوف اوست ایمن می گردد.(7)

2) دور کننده وسوسه شیاطین

امام صادق علیه السلام در این باره فرموده اند: هر کس شب ها و روزها در صبح و عصر، سوره جمعه را قرائت نماید از وسوسه شیطان ایمن می شود و خداوند گناه آن روز او را می بخشد. (8)

3) برای حفظ زراعت

برای حفظ زراعت و محصول کاشته از افت ها و ایجاد برکت در آنها آیه 4 سوره جمعه را بر یک صدف در روز جمعه بنویسد و در زمین کشاورزی بیندازد هم چنین اگر این آیه را بنویسد ودر هر چیزی قرار دهند سبب حفظ و برکت در آن میشود.(9)

__________________

پی نوشت:

(1) مجمع البیان، ج10، ص5

(2) بحارالانوار، ج86، ص362

(3) علل الشرائع، ج2، ص356

(4) ثواب الاعمال، ص118

(5) تهذیب الاحکام، ج3، ص6

(6) تفسیرالبرهان، ج5، ص371

(7) همان

(8) همان

(9) خواص القرآن و فوائده، ص131

منبع:«قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

بازنشر : سایت دعاگو

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *