قالب وردپرس درنا توس
خانه / ذکر و دعاهای قرآنی / نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات

نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات را برای شما عزیزان قرار دادیم .

نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات
نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات

نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات,چگونگی ختم سوره صافات,آثار و برکات سوره صافات,معنی و ترجمه فارسی سوره صافات,افزایش رزق و روزی با خواندن سوره صافات,دفع آفات و بلاهای دنیوی و اخروی با قرائت سوره صافات,محفوظ ماندن از شر شیطان با سوره صافات

نحوه ختم سوره صافات به همراه خواص و فضیلت سوره صافات

قرائت سوره والصافات در هر جمعه دفع میکند انسان را از تمامی افات دنیوی و اخروی و روزی را زیاد میکند و مال و اولاد را از نظر سوء و شیاطین حفظ میکند .

 از برای وسعت رزق و توسعه در امر معیشت تا ثیر غریب دارد تخلف ندارد باید از شب شنبه ابتدا کند و هر شب سه دفعه بخواند و شب جمعه هشت بار بخواند تا مدت پنج هفته به همین نحو معمول دارد و قبل از شروع به خواندن سوره در هر شب این دعا را بخواند : اللهم ارزقنا واسعا حلالا طیبا من غیر رد و اعوذ بک من فضیحتی الفقر والدین وادفع عنی هذین بحق الاما مین السبطین الحسن والحسین برحمتک یا ارحم الراحمین .

صافات، سی و هفتمین سوره است که مکی  و 182آیه دارد.

درفضیلت این سوره از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده: هر کس سوره صافات را بخواند خداوند به تعداد همه جنیان و شیطان ها به او ده حسنه عنایت می کند و شیطان ها را از او دور می کند و از شرک مبرّی شده و دو فرشته حافظ او، در روز قیامت به سود او شهادت می دهند که به پیامبران الهی ایمان دارد(1)

از امام صادق علیه السلام نیز روایت شده: هر که سوره صافات را در هر روز جمعه قرائت نماید، همواره در حفظ و امان الهی بوده و آفت ها و بلاها در زندگی دنیایی، از او دفع می شود. روزی فراوانی از جانب خداوند به او داده می شود و از سوی شیطان و حاکمان ستمگر، آسیبی به مال و فرزندان و بدن او نمی رسد و اگر در همان روز یا شب جمعه بمیرد خداوند او را شهید به شمار آورده و در رمز قیامت در شمار شهدا خواهد بود و در بهشت هم درجه با شهیدان است(2)

آثار و برکات سوره

1) قرائت این سوره بر بالین محتضر، جان دادن را برای او آسان می کند.

سلیمان جعفری می گوید: امام کاظم علیه السلام را دیدم که به فرزندش قاسم فرمود: برخیز و در کنار بستر برادرت سوره صافات را قرائت نما. سلیمان می گوید: قاسم چنین کرد و وقتی به ایه«هم اشدّ خلقا ام من خلقنا» رسید عمر برادر پایان یافت. آنگاه یعقوب بن جعفر به امام رو کرد و گفت: پیش از این برای کسی که در حال مرگ بود، سوره یس را قرائت می کردیم اما امروز شما فرمودید که سوره صافات را بخوانند. امام فرمود: سوره صافات را بخوانند. امام فرمود: سوره صافات را نزد هر مؤمنی که به سختی در حال جان دادن است بخوانند، خداوند مرگش را سریع و آسان می کند(3)

2) راه اجابت دعا

از دیگر برکات قرائت سوره اجابت دعاست. از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله وسلم روایت شده است: که هر کس سوره «یس» و «صافات» را در روز جمعه قرائت کند و آنگاه دعا کند، خداوند خواسته اش را اجابت می کند.(4)

مرحوم طبرسی نیز در کتاب مکارم الاخلاق آورده است: در روایت است که سوره صافات را برای دستیابی به شرف و جاه در دنیا و آ خرت خوانده می شود(5)

3) جهت حصول آرامش

امام صادق علیه السلام فرموده است: اگر انسانی که دچار اضطراب و ترس است، از آب نوشته این سوره، استحمام کند آرامش می یابد(6)

4) تسکین درد

در کتاب المصباح کفعمی آمده: اگر کسی سوره صافات را بنویسد و پس از شستن آن، بدنش را با این آب بشوید دردهایش برطرف می شود(7)

5) ترس از عقرب گزیدگی

امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید: هر کس از عقرب گزیدگی می ترسد آیات 81-79 این سوره را بخواند خداوند او را از این ترس ایمن می کند

بازنشر : سایت دعاگو

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *