قالب وردپرس درنا توس
خانه / بخت گشایی و گشایش کار / دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی

دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرانی دعاگو 2agoo.com دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی را برای شما عزیزان قرار دادیم .

دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی
دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی

دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی,دعای کارگشایی تضمینی و قوی,دعای سریع الاجابه مخصوص گشایش فوری کارها,دعای تضمینی و قوی جهت رفع مشکلات و دشواری ها,دعای مجرب مخصوص رفع عسرت و سختی,دعای برآورده شدن حاجات مهم و بزرگ

دعای قوی جهت گشايش در كارها و رفع عسرت و سختی و حاجت روایی

خداوند متعال مي‌فرمايد: «و قال ربكم ادعوني استجب لكم»؛ «و پروردگارتان فرمود: مرا بخوانيد تا شما را اجابت كنم.» از آيه مذكور بر مي‌آيد كه دعا كردن، محبوب خداوند متعال است و از طرفي بعد از دعا، وعده استجابت داده شده است؛ ولي اين و عده مشروط مي‌باشد؛ يعني تنها دعايي به اجابت مي‌رسد كه شرايط لازم در «دعا» را داشته باشد. از جمله شرايطي كه در دعا ذكر شده عبارتند از:

1. توجه كامل در دعا؛ 2. اصرار در دعا و اطمينان نسبت به برآورده شدن آن؛ 3. نام بردن آنچه از خداوند مي‌خواهد؛ 4. تضرع؛ 5. گريه كردن، هر چند كم باشد؛ 6. ستايش خداوند و صلوات بر پيامبر اكرم و اهل بيت آن حضرت ـ عليهم السّلام ـ پيش از دعا؛ 7. استجابت دعا به مصلحت او باشد. 8. توبه؛ 9. حضور قلب؛ 10. اطاعت و به جا آوردن واجبات و ترك محرمات و..

ب. اگر مشكل انسان مشكلي ويژه است به دعاهايي كه وارد شده مي‌توان مراجعه كرد. به عنوان  مثال اگر انسان به كسي مقروض و بدهكار است، دعاي اداي دين و قرض را بخواند، اگر گم‌شده‌اي دارد دعاي پيدا شدن گم شده را بخواند و…

ولي اگر منظور شما از دعاي گشايش كار به طور كلي مي‌باشد، برخي از آنها عبارتند از:

1. نماز رفع عسرت و سختي: حضرت امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي‌فرمايد: چون كارها بر تو دشوار شود، در وقت زوال، دو ركعت نماز بگذار و در ركعت اوّل حمد و اخلاص را بخوان و سپس «انا فتحنا لك فتحاً مبيناً» را تا «وينصرك الله نصراً عزيراً» را قرائت كن. در ركعت دوّم سوره فاتحه و اخلاص و «الم نشرح» را بخوان و اين نماز به تجربه رسيده است.»

2. ذكر دعاهايي كه براي برآوردن حوائج دنيا و آخرت مفيد است، از جمله:

الف. حضرت امام صادق ـ عليه السّلام ـ مي‌فرمايد: بگو: اللهم اجعلني اخشاك كاني اراك و اسعدني بتقواك و لاتشقني بنشطي لمعاصيك و خدلي في قضائك و بارك لي في قدرك حتي لا احب تأخير ما عجلت و لا تعجيل ما اخرت و اجعل غناي في نفسي و متعني بسمعي و بصري و اجعلهما الوارثين مني و انصرني علي من ظلمني و ارني فيه قدرتك يا رب و اقر بذلك عيني.»

ب. و نيز از حضرت امام صادق ـ عليه السّلام ـ نقل شده كه فرمود براي برآورده شدن حوائج دنيا و آخرت بگو: «اللهم اعني علي هول يوم القيامة و اخرجني من الدنيا سالماً و زوجني من الحور العين و اكفني مؤنتي و مؤنة عيالي و مؤنة ‌الناس و ادخلني برحمتك في عبادك الصّالحين.»

آن چه در پايان قابل بيان است، اين است که: غير از دعاهاي عمومي و همگاني، بقيه ي دعاها نياز به تخصص و استاد ماهر دارد، لذا از مراجعه به افرادي که در اين زمينه تخصص و تعهد لازم را ندارد بايد پرهيز نمود.

بازنشر : سایت دعاگو (مرجع ذکر و دعاهای قرآنی و مجرب)

کانال علوم غریبه

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *